SPOTKANIE MŁODYCH NA POLACH LEDNICKICH 2024-06-01

SPOTKANIE MŁODYCH NA POLACH LEDNICKICH 2024-06-01

W sobotę 1 czerwca odbyło się XXVIII Spotkanie Młodych „Lednica 2000”. Zainicjowane przez o. Jana Górę w 1997 roku spotkania przez kolejne lata gromadziły tysiące młodych. W tym roku 14 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie wzięło udział w tym spotkaniu.

Młodzież przyciąga bogata symbolika, za każdym razem twórczo rozwijana przez organizatorów. Tym razem spotkanie przebiegło pod hasłem „Wracaj do domu”.

Czy czujecie się, że jesteście w domu? – pytał młodych Prymas witając wszystkich zebranych pod Bramą Rybą. – Witajcie w domu każda i każdy, który dzisiaj pod tym chmurnym niebem staje, w tej pięknej świątyni, jaką jest Chrystusowy Kościół” – mówił abp Polak, przypominając o odradzającej mocy chrztu świętego, który przed wiekami obmył także Mieszka, pierwszego historycznego władcę piastowski ziem.

„Niech to spotkanie doda wam sił, nadziei, pokoju serca, abyśmy się mogli odnajdywać jak najpełniej w naszym domu, jakim jest Kościół” – życzył abp Polak.

Każdy z uczestników miał także możliwość indywidualnej modlitwy. Młodzież modliła się, śpiewała i dawała ogromne świadectwo wiary mimo deszczu. O godzinie 24.00 rozpoczęło się uroczyste przejście przez Bramę Tysiąclecia – Bramę Rybę.