Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2019-02-8/14

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2019-02-8/14

Warsztaty Dnia Bezpiecznego Internetu obchodzone w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie miały w tym roku formę kilkudniowych zajęć z różnymi nauczycielami.

 Na początek 8 lutego pan M. Kuropaczewski zaprezentował filmy z serii dbajofejs dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Zwieńczeniem był test o zasadach zachowania w sieci (uważaj co publikujesz, uważaj kogo zapraszasz do znajomych, uważaj na wrzucane zdjęcia). W kolejnym dniu pani A. Kubiak wypracowała z klasami IV-VI sieciakowe zasady bezpieczeństwa w sieci oraz zaprezentowała i omówiła z uczniami trudne sytuacje, z jakimi mogą się zetknąć w realnej rzeczywistości oraz w Internecie i z kim wtedy należy się skontaktować (osoby dorosłe, policja, telefon zaufania).

W dniach 11-12 lutego pedagog i psycholog szkolny przeprowadziły dwie lekcje przygotowane we współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę o nazwach: „Nie daj się”, „Internet bez hejtu”. 13 lutego podczas warsztatów dla klas VII-VIII i III gimnazjum pan M. Kuropaczewski zaprezentował filmy z cyklu „Owce w sieci” (problematyka dotyczyła obrażania w Internecie, hejtowania, spędzania zbyt długiego czasu w sieci, nękania, spamowania, upubliczniania danych i zdjęć na portalach społecznościowych). Uczniowie rozwiązywali także rebusy, zagadki quizy przygotowane w aplikacji learningapps wykorzystując do tego celu dotykowy ekran multimedialny. Jako podsumowanie uczestnicy rozwiązali test wiedzy
o zagrożeniach w sieci. Podczas dyskoteki walentynkowej 14 lutego za poprawne rozwiązanie testu zostały wręczone nagrody dla najaktywniejszych uczniów  ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie.